INTERNHSIP - HTML KÓDOVÁNÍ, SW A HW TESTER

STUDENTSKÉ POZICE / INTERNSHIP

As the world’s leader in serving science, Thermo Fisher Scientific is a driving force in the research, healthcare, industrial and applied markets, generating more than USD 20 billion in annual revenue. No other company can match our range of customer touch points – technologically, geographically or commercially. We help our customers in finding cures for cancer, protecting the environment, making sure our food is safe and moving forward with thousands of important projects that improve millions of lives.

At Thermo Fisher Scientific, each one of our 65,000 extraordinary minds has a unique story to tell. Join us and contribute to our singular mission - enabling our customers to make the world healthier, cleaner and safer.

Náplň práce:

Tato pozice je určená pouze studentům VŠ!

  • testování vývojových verzí SW
  • testování PC HW
  • tvorba výrobních procedur v HTML kódu
  • spolupráce s oddělením Engineeringu na specifikaci a optimalizaci výrobního postupu

Požadujeme:

  • pěčlivost, samostatnost a komunikativnost
  • znalost PC HW a procesu vývoje SW
  • velmi dobrá znalost HTML a CSS, znalost JavaScriptu výhodou
  • porozumění logickým výrazům, schopnost tvorby jednoduchých algoritmů
  • všeobecný technický přehled
  • AJ – vytváření dokumentace, emailová komunikace

Nabízíme:

  • práci na DPČ na cca 20 hodin týdně s flexibilní pracovní dobou
  • možnost spolupráce při realizaci závěrečné práce
  • podporu rozvoje a vzdělávání
  • jazykové kurzy
  • zaměstnanecké výhody
  • širokou škálu sportovních aktivit a společenských akcí
  • moderní pracovní prostředí

Místo: CTP Brno - Slatina

SPOJME SE!

Barbora Hladilová

Vlastimila Pecha 12, Brno 627 00