Je pro mě důležité věřit, že má člověk talent, říká Šárka Kylarová, senior manager supply chain

Šárka Kylarová vede oddělení logistiky ve firmě Thermo Fisher Scientific už pět let. Od doby, kdy k nám nastoupila, svůj tým více než zdvojnásobila. Dnes se skládá ze 150 lidí. Říká, že pro dobré fungování týmu je nejdůležitější chemie mezi kolegy a hodnoty, které sdílí. Co vše obnáší práce v logistice? Jak složité je dopravit systém k zákazníkovi? To nám Šárka prozradila v následujícím rozhovoru.

Šárko, co má oddělení logistiky vůbec na starosti?

Říkáme našemu oddělení logistika, ale je to spíše historicky zažitý název. My bychom se měli jmenovat supply chain, protože záběr toho, co má naše oddělení na starosti, je opravdu široký. Logistika ve spoustě lidí evokuje transport, ale u nás to není jen o dopravě. Jedná se o plánování materiálů, výroby, skladování a nákup materiálů, zákaznický servis, import, export, krytování mikroskopů. Všechny objednávky pro rezervace na elektronové mikroskopy, spektroskopy, příslušenství, servisní díly, jdou přes naše oddělení.

Jak zvládáš tak různorodou práci?

Někdy mi z toho jde hlava kolem, když se musím každou chvíli soustředit na něco jiného, ale to je vlastně to, co mě na tom baví. Nedokážu si představit, že bych to opustila a věnovala se něčemu s užším záběrem. Rozhodně mi v tom pomáhají moji manažeři. Každé oddělení má svého manažera a ty konkrétní záležitosti řeší oni.

Jak se dělá dobrý tým?

Je důležité, aby mezi lidmi fungovala chemie. Abychom se dokázali společně zasmát, táhli jsme za jeden provaz, uměli si pomoci, měli chuť spolupracovat a komunikovali. Je důležité, aby můj tým věděl, a zejména nováčci, že když něco neví nebo nerozumí problému, mohou se kohokoliv zeptat, včetně mě. Myslím, že nám všem pomáhá, když řekneme: „tohle je složitý, pojďme se o tom bavit společně.“

Co je pro tebe důležité, když si hledáš lidi do týmu?

Záleží na konkrétních pozicích. Když hledáme seniornějšího člověka, je potřeba, aby měl odborné znalosti a zkušenosti. U ostatních pozic je pro mě důležité věřit, že má člověk talent. Musí mu to myslet, musí respektovat přání zákazníka a zbytek se dá naučit.

Stačí pro práci na logistice angličtina nebo je výhodou i jiný jazyk?

Stačí angličtina. Pro část mikroskopů určitě, pro spektroskopy je výhodou francouzština, protože spousta dodavatelů je z Ecublens, které je ve frankofonní části Švýcarska, ale anglicky se to zvládne také.

Je běžný pohyb na různých pozicích v rámci firmy?

Určitě, vertikálně i horizontálně. Máme spoustu lidí ze skladu, kteří již pracují na kancelářských pozicích. Pro přestup například ze skladu do zákaznického servisu, nákupu nebo třeba plánování je důležitá právě ta angličtina. Horizontálním pohybem mám na mysli i mezi jednotlivými odděleními. Máme mezi sebou kolegy a kolegyně, kteří pracovali na nákupu, pak zkusili plánování a teď jsou na zákaznickém servisu.

Thermo Fisher Scientific je mezinárodní firma, je možné se přesunout i na zahraniční pobočku?

Z našeho oddělení to běžné je. Před pandemií mnoho našich kolegů pracovalo na pobočce v Eindhovenu či Hillsboro. Máme stejné dodavatele, zákazníky, používáme stejný systém a způsob práce. Americké a holandské pobočky tak mohou využít nachystaného kandidáta, který je již zapracovaný. Naopak pro naše kolegy z Česka je práce v zahraničí velmi zajímavá zkušenost.

Komplikuje se doprava tím, že naše přístroje stojí i miliony dolarů?

Přeprava elektronových mikroskopů i spektroskopů je velmi náročná zejména kvůli tomu, že se jedná o citlivé systémy. Nemůžeme je nechat 12 týdnů plavit a doufat, že se dopraví na místo, jak to u některého transportu bývá. Máme zákazníky i ze zemí, kde pomalu nejsou silnice. Je potřeba velmi složité několilatýdenní plánování, aby systém byl v pořádku doručen na místo, zvládl otřesy a dobře fungoval.

Jaké země máš na mysli?

Naše přístroje dodáváme do celého světa. U zemí jako je například Vietnam, Peru, Zambie neboMalajsie je to občas výzva a chce to velkou dávku improvizace. Není to prostě stejné, jako zajistit dopravu z Brna do Prahy. I když to je někdy taky výzva 😊.

Myslíš, že smysl pro improvizaci je dobrý předpoklad pro práci na logistice?

Improvizace a kreativní myšlení jsou důležité všude. Zejména u exportu. Nemůžeme říct zákazníkovi, že kvůli špatné silnici mu nedodáme přístroj. Snažíme se hledat jiná řešení. Přemýšlíme, zda využít jiné letiště, zvolit jinou cestu nebo rozdělit zásilku na více částí. Improvizují ale i nákupčí. Naše díly jsou natolik unikátní, že nelze jednoduše přejít k jinému dodavateli.

Odkud máme nejvíc dodavatelů?

Nejvíce nakupujeme materiál z České republiky, Holandska, Spojených států, Švýcarska a Francie. Naopak nejvíce elektronových mikroskopů i spektroskopů odchází do Číny. Je to taková rarita. Řekla bych, že většina firem v Česku dováží materiál z Číny, a my to máme naopak.

Další články

Přes den vyvíjejí mikroskopy, po večerech vyučují C#. Představujeme naše softwarové manažery-lektory Czechitas

Zjistit více

Filip Matuška: Vyvíjíme software pro přístroje, které pomáhají řešit skutečné problémy světa

Zjistit více

SW vývojáři z FSI a z FEKTu: S vývojem softwaru pro elektronové mikroskopy souvisí spousta fyziky, hodí se mít znalosti i z dalších oborů

Zjistit více

V Thermo Fisher Scientific chci zůstat i po dokončení školy, těžko by se mi odcházelo, říká Dennis Vymer, software engineer intern

Zjistit více

R&D manažerka Markéta Červinková: V elektronové mikroskopii se dokáže realizovat člověk s nejrůznějším vzděláním

Zjistit více

Lukáš Hromek: Elektronika v našich přístrojích je specifická především svojí rozmanitostí

Zjistit více

Nastavení cookies