Aplikace
Technologie:
C#, C++, WPF, Angular, Qt
- Uživatelská rozhraní pro real-time ovládání mikroskopů
- Webové systémy a aplikace pro správu dat, řízení experimentů, vizualizace
Platforma:
Windows, Linux
Software je budoucnost elektronové mikroskopie a spektroskopie.
Umožňuje precizně ovládat složitý hardware a je díky němu možné zpracovávat obraz, analyzovat strukturu, složení nebo tvar vzorků.
Naše softwarová řešení otevírají elektronovou mikroskopii mnohem širšímu okruhu uživatelů.
Díky pokročilé automatizaci a metodám strojového učení jsou naše přístroje snadnější na obsluhu, a přitom dosahují ještě lepších výsledků.
Softwaroví inženýři se u nás přímo podílí na vývoji špičkových přístrojů za miliony dolarů. Konzultují výsledky své práce s fyziky, optiky, elektroniky nebo aplikačními specialisty. Přitom netráví celý den jen kódováním. Často musí přístroje i ovládat, což se hodí při následném testování funkčnosti kódu v praxi.
Technologie:
C#, C++, WPF, Angular, Qt
Platforma:
Windows, Linux
Technologie:
C++, okrajově C#
Platforma:
Windows, okrajově Linux
Technologie:
C#, Python, OpenCV, TensorFlow, Keras
Platforma:
Windows, okrajově Linux
„ V Thermo Fisheru používáme C++ na místech, kde chceme rychlost, kontrolu práce s pamětí a „embedded“ řešení. Zde je velký prostor nejen pro optimalizace existujících řešení, ale i vývoj zbrusu nových zařízení v nejmodernějších standardech C++.”
Martin Čechmánek,
Manager, Software Engineering
C++
Oblasti: ovládání HW, optimalizace, modelování fyzikálních procesů, firmware
C++ je krásné v tom, že se jako jazyk neustále vyvíjí, inspiruje se od jiných jazyků a zjednodušuje práci s jazykem pro rychlejší a efektivnější vývoj. My v Thermo Fisheru používáme C++ na místech, kde chceme rychlost, kontrolu práce s pamětí a „embedded“ řešení. Zde je velký prostor nejen pro optimalizace existujících řešení, ale i vývoj zbrusu nových zařízení v nejmodernějších standardech C++. V určitých modulech zde taktéž kombinujeme vícero jazyků tak, abychom dosáhli vzájemné synergie výhod použitých řešení, či jen propojili existující technologie. Díky tomu potom každý vývojář rozumí kódu v široké škále SW vrstev – od firmwaru (Embedded C), přes backend vrstu, kde běží hlavní logika modulu, až po rozhraní pro další klienty daného modulu (oboje C++). Zde si pak převezmou práci jazyky vhodnější k tvoření GUI – použití technologií je pečlivě vybíráno adekvátně k požadavkům. A to mě na mé práci baví – propojovat hardware, oživený firmwarem, obalený business logikou a vyvedený na smluvené rozhraní pro experty v poskytování funkcionality uživatelům přes grafické uživatelské rozhraní.
„ Práce C# vývojáře je u nás trochu specifická. Neděláme webové aplikace ani databáze. Naše aplikace pohlídají vakuum v komoře, otevřou potřebné ventily, pohnou vzorkem nebo ho natočí. Právě tohle přímé napojení na „železo“, tedy hardware, mě vždycky bavilo.”
Vít Klouček,
Manager, Software Engineering
C#
Oblasti: Uživatelská rozhraní, webové technologie, automatizace, zpracování obrazu
Práce C# vývojáře je u nás trochu specifická. Neděláme webové aplikace ani mega databáze. Naše aplikace, které běží na Windows, mají okno a ovládací prvky, které zapnou mikroskop, nasnímají obraz a umožní zaostřit. Stejně tak pohlídají vakuum v komoře, otevřou potřebné ventily, pohnou vzorkem nebo ho natočí. Některé z našich mikroskopů umí vykutat do vzorku díru iontovým svazkem, nebo zasunout těsně nad vzorek trubičku, která nafouká na vzorek platinu nebo jiný plyn. I za tím stojí software. Právě tohle přímé napojení na „železo“, tedy hardware, mě vždycky bavilo. Když v práci opravím bug nebo udělám nějaké vylepšení, rovnou si můžu skočit do laboratoře a vše vyzkoušet rovnou na mikroskopu. A to je prostě skvělé. Do našeho týmu hledáme lidi, kteří potkali WPF (aspoň na škole), znají základy image processingu, ví, co je UX a umí se vžít do uživatele. Hodí se znalost gitu, Dockeru, gRPC a pár dalších trendy zkratek. Ale hlavně stojíme o lidi, kteří chtějí vyvíjet high-tech řešení, která posouvají lidstvo kupředu!
„ Vďaka Pythonu dokážeme v Thermo Fishere pripraviť mikroskopy tak, aby sa ich užívatelia dokázali sústrediť na dôležité problémy a nestrácali čas repetitívnymi úlohami. Od automatického nastavenia šošoviek po prípravu elektrónového zväzku pre čo najlepšiu kvalitu snímaného obrazu.”
Zuzana Ferková,
Software Engineer
Vďaka Pythonu dokážeme v Thermo Fishere pripraviť mikroskopy tak, aby sa ich užívatelia dokázali sústrediť na dôležité problémy a nestrácali čas repetitívnymi úlohami. Od automatického nastavenia šošoviek po prípravu elektrónového zväzku pre čo najlepšiu kvalitu snímaného obrazu, našou úlohou je zjednodušiť a zrýchliť prácu zákazníkom. Dopyt po automatizácii sa každým rokom zväčšuje a v našom tíme tak máme možnosť vývíjať a testovať software na mikroskopoch predtým, ako sú dostupné komukoľvek inému na svete. Budete si môcť vyskúšať unikátnu prácu s Pythonom, pri ktorej budete ovládať jednotlivých častí mikroskopu či tvorbu algoritmov s aplikovaním fyzikálnych princípov. V našom tíme však využívame aj spracovanie obrazu z mikroskopových kamier, ktoré má v Pythone silné základy a nám umožňuje lepšie pochopiť ako dobre naše algoritmy fungujú. Jednoduchosť programovacieho jazyka nám pomáha k rýchlemu doručovaniu nových prístupov, prototypovaniu a rapídnemu testovaniu algoritmov. Samozrejmosťou je aj spolupráca s inými tímami, či už v zahraničí, alebo v rámci Brna.
Zajímá vás víc o práci v Thermo Fisher Scientific? Nejste si jistí, jestli je to pro vás to pravé? Chcete zjistit více detailů? Právě pro vás jsou určeny tzv. Open Hours! Díky nim se k nám můžete podívat a potkat se přímo s kolegou/kolegyní z vývoje softwaru. A to vše zcela nezávazně. Stačí se ozvat naší náborářce a domluvit si termín. Rádi vás uvidíme!
+420 735 191 178